Kui eelmisel kevadel vahetasin põhju 25. märtsist 3. aprillini, siis sel aastal olen varasem. Põhjavahetus algas meil 16. märtsil. Ühelt poolt on see seotud ilmaga – korpustarude põhjavahetuseks eelistangi sellist temperatuuri, nagu laupäeval oli: 4–5 kraadi. Siis ei lenda mesilased veel välja, püsivad kärgedel. Kui vahetamine jääb soojema peale, on mesilased juba põhja peal, et ise sodi välja vedada.
On teinegi põhjus, miks põhjavahetus just 16.-17. märtsil toimus – meil Mesikumas on praktikandid ja just eelmisel nädalal olid nad meil abis. Olustvere mesindusõppest on meie mesilas seekord neli praktikanti. Praktika algas juba varem, tüdrukud on olnud väga tublid, jõudnud väljas vaha sulatada ja mesindusruumis kärjepõhju raamidesse panna. Põhjade vahetamisega alustasime laupäeval. Tervele mesilale ringi peale teha ei jõudnud, umbes 90 perel vahetasid tüdrukud põhjad ära, siis hakkas sadama ja õuetööd jäid pooleli.
Kiidan tublisid põhjavahetajaid: kui teha koostööd, on tarusid tõsta kergem ja tööd on hulga mõnusam teha kui üksi kangutades. Koostöö nagu mesilasperes, vaadake ise!
Põhjade vahetamine. Abis on Olustvere praktikandid Helen ja Enely.
Mesindusõppe praktikante võiks julgemalt mesilasse vastu võtta – teadmiste ja kogemuste vahetamine on kahesuunaline tee. Teistele oma mesindamisvõtteid jagades ja asjade üle arutades saab ka ise uusi mõtteid ja uut mesindamishoogu. Selle hooaja algus on meie mesilas tänu praktikantidele olnud lennukas ja lootusrikas – isegi nugise nurjatustest hoolimata. Head koolinädalat, Mesikuma praktikandid, juba ootame teid mesilasse tagasi!